Yüzüklerin Efendisi 1: Yüzük Kardeşliği

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
10 ay önce eklendi
Yüzüklerin Efendisi 1: Yüzük Kardeşliği
272 izlenme
IMDb: 8.8
Yüzüklerin efendisi 1 Yüzük Kardeşliği, 1954 romanına dayalı 2001 yapımı macera filmidir. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring orjinal ismi ile yayına giren filmde, orta dünyanın ikinci çağlarında, cücelerin, elflerin ve insanların efendilerine güç yüzükleri verilir. Şimdi onlara bilmedikleri bir varlık olan karanlık Lord Sauron sahip olmak ister. Tek yüzüğün içerisinde bulunduğu Hüküm dağı, orta dünyayı fethedebilmek için gereklidir. İnsanlar ve Elflerin son ittifakları, Sauron’un Mordor’da bulunan güçlerine karşı savaşır. İsildur, Gandor’un parmağını ve beraberinde yüzüğü koparır. Böylece sauron yenilir ve onu ruh formuna dönüştürür. Yüzüklerin Efendisi 1 Oyuncuları arasında Karanlık Lord Sauron ve Bilbo Baggins ön plana çıkmaktadır. Hobbit filminin başlangıcından 60 yıl sonra, Bilbo’nun on birinci doğum günü ile Yüzüklerin Efendisi başlar. Bilbo, sihirli yüzüğü onca zaman ne olduğunu bilmeden saklamıştır. Bu onun ömrünü uzatmıştır ve gergin olmasını sağlamıştır. Bilbo, Ayrıkvadi’ye gider ve dağ cücelerini ziyaret eder. Sonrasında, Ayıkvadi’de emekli olur ve kitaplar yazmaya başlar. Gandalf, Bilbo’nun sihirli yüzüğü için Sauron ile dövüşür. Yüzüklerin Efendisi 1 izle, Yüzük kardeşliği ismi ile 2001 yılında yayınlanan filmi Türkçe Dublaj Full HD kalitede izleyebilirsiniz.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 1 ay önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 3 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 3 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.