Sardar Udham

सरदार उधम
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
9 ay önce eklendi
Sardar Udham
266 izlenme
IMDb: 8.8
Amritsar’da 1919 yılında Jallianwala Bagh katliamı ile film başlar. İnsanlık tarihinin utanç sayfasına yazılı katliamda 1000 civarında insan yaralanırken 400 civarı insan öldürülür. Sardar Utham katliyamdan kurtulma hikayesini etkileyici bir şekilde aktarır. Sonrasında bu insalık ayıbı katliamın intikamını almaya Sardar Utham yemin eder. Katledilen ve yaralanan insanlar için adalet sağlanmak zorundadır. Nitekim intikam için Londra’ya doğru yola koyulur. Gözünü karartmıştır.Sonunda katliamı örgütleyen asıl isim Michael O Dwyer'ın Londra'da öldürülür. Hintli Devrimci Udham Singh bu işin neresindedir? Biyografik suç konulu ve tarihi bir yapım olan Sardar Utham dram ve azmin bir arada olduğu, ve izleyicisini derinden etkileyen,insanlık hakkında yeniden sorgulamalara yol açan bir yapıt.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 4 hafta önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 2 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 2 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.