Karanlık Kız

The Lost Daughter
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
10 ay önce eklendi
Karanlık Kız
248 izlenme
IMDb: 6.7
Sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe altyazı ile izleyebileceğiniz The Lost Daughter, 2021 yapımı bir drama filmidir. Yönetmen koltuğunda Maggie Gyllenhaal’ın oturduğu Karanlık Kız filmi, son derece sağlam oyuncu kadrosu ve yapım ekibiyle, birden fazla sayıda saygın kurumdan ödüller almış olan bir dram filmidir. Karanlık Kız filmi, başrol edebiyat profesörü Leda’nın iki kızının da babalarıyla yaşamayı seçerek Canada’ya gitmesiyle başlar. Yıllardır bir ailenin sorumluluğunu eşi ile paylaşarak kendisinden ödün veren Leda, uzun süre sonra ilk defa istediği yerde istediği şeyi yapacak kadar özgürdür. Leda karakterini Olivia Colman isimli başarılı oyuncu canlandırır. Yaz tatilini, bir deniz kenarında kitap okuyup rahatlayarak geçirmeye karar veren Leda, Yunanistan’a gider. Günlerini plajda sakin ve huzurlu bir şekilde geçiren Leda’nın etrafında çok sayıda turist bulunur. Leda, güneşlenirken, bir annenin küçük kızıyla nasıl ilgilendiğini görerek izlemeye başlar. Bu olay anını izleyen Leda’nın kafasında, yıllar boyunca ailesi ile geçirdiği güzel ve keyifli zamanları, kahkahaları ve ailesinden, akrabalarından gördüğü şiddeti hatırlar. Eski anılarına hiç beklenmedik bir dönemde keskin bir dönüş yapan Leda, diğer insanların ne düşündüğünü umursamadığını söylese de, asla tamamen özgür olamayacağını hatırlar. İzlediği bu aile sahnesine saplantılı hale gelen Leda, sürekli olarak bu genç anneyi ve küçük kızını düşünür. Karanlık Kız filminde yer alan genç anne Nina rolünü ise oldukça popüler ve başarılı olan Dakota Johnson isimli oyuncu canlandırır. Plajda geçirilen sıradan bir günde, Nina’nın küçük kızı kaybolur. Hızla artan endişe ve korku, Leda’nın olaya dâhil olmasına sebep olur. Kriz anını ustalıkla yöneten Leda, Nina’nın küçük çocuğunun bulunmasına yardımcı olarak, Elena’yı bulur. Bu olaydan sonra Leda, 20 yıllık annelik hayatı ve bunca yıl boyunca yaptığı seçimleri hatırlayarak, çok daha derin bir ruh haline bürünür. Nina ve ailesinin gelmesi ile keyfi kaçan Leda, hiç hatırlamak istemediği anılarının, bu şekilde yüzüne çarpılmasından, hatalarından, seçimlerinden ve pişmanlıklarından kurtularak, hep hayalini kurduğu özgürlüğe kavuşabilecek midir?
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: , ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 1 ay önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 2 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 3 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.