Hayat Güzeldir: La Vita è Bella

La vita è bella
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
9 ay önce eklendi
Hayat Güzeldir: La Vita è Bella
103 izlenme
IMDb: 8.6
Hayat Güzeldir 1997 Konusu Hayat Güzeldir - La Vita è Bella filminin başrol oyuncusu Guido öğretmen olan Dora’ya âşık olur ve bazı engeller çıksa da evlenirler. Evlilikleri güzel giden çiftin zaman içinde bir çocukları da olur ve mutlulukları katlanır. Ancak savaş çıkmıştır ve işler zorlaşmaya başlar. Yahudi oldukları için Guido ve eşi Dora toplama kampına götürülürler ve orada oğulları ile çok acı ve farklı günler geçirirler. Guido oğluna esir kampını bir oyun kampı olarak tanıtır ve oğlunun hayal dünyasında korkmaması için her şeyi, etrafındaki tüm olayları bir oyun olarak oğluna gösterir. Oyunu başarı ile bitirirlerse ödül alacaklar ve oyuncak tank hediyesi kazanacaklardır. Guido oğluna bu hikâyeyi anlatır ve tüm kötü şartlara rağmen bir umutun olduğunu film bizlere göstermeye çalışmaktadır. Film üç dalda Oscar ödülü de kazanmıştır. Hayat Güzeldir 1997 Oyuncuları Hayat Güzeldir 1997 filmi oyuncu kadrosu şunlardır: Roberto Benigni, Giorgio Cantarini, Nicoletta Braschi, Horst Buchholz, Marisa Paredes, Giustino Durano, Sergio Bini Bustric, Lidia Alfonsi, Giıliana Lojodice, Gianluigi Braschi, Elda Ferri. Savaş, romantik türdeki Hayat Güzeldir 1997 filminin yönetmenliğini ise Roberto Benigni üstlenmektedir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 4 hafta önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 2 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 2 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.