Doğu Ekspresinde Cinayet

Murder on the Orient Express
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
10 ay önce eklendi
Doğu Ekspresinde Cinayet
103 izlenme
IMDb: 6.5
Doğu ekspresinde cinayet gizem, suç dalında oldukça büyük ilgi toplamış filmlerin başında gelmektedir. Film Agatha Christie'nin yazdığı polisiye romanından esinlenilerek senaryolaştırılmıştır. Ortadoğudan kalkan tren içinde Amerikalı yolculardan biri bıçaklanarak hayatını kaybeder. Bu cinayet sonrasında tren sorumlusu cinayetin çözülmesi için dedektif Poirot’u görevlendirir. Poirot görevi üstlendikten sonra tren içinde araştırmalarına başlar. Yolcuların kimliklerini incelemeye başlar, olay anında nerede olduklarına dair sorgulama işlemini gerçekleştirir, suç aletini ve ipucu bulmak adına eşyalarını, valizlerini detaylı şekilde inceler. Tüm bu işlemler sırasında yanında görev alan iki kişi daha vardır. Bunlar tren sorumlusu Bay Bouc ve yunan doktor Constantinedir. Dedektif trende işlenen bu oldukça yüksek bir zeka ile planlanmış olan cinayeti aydınlatacak ve gerçekler siz izleyicileri hayrete düşürecektir. Dedektif Poirot’u canlandırması için oyuncu Kenneth Branagh, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Film için önemli diğer karakterleri canlandırması için Johnny Depp, Josh Gad, Michelle Pfeiffer, Derek Jacobi, Willem Dafoe gibi usta oyuncular vardır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 1 ay önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 3 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 3 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.