12 Kızgın Adam: 12 Angry Men

12 Angry Men
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
9 ay önce eklendi
12 Kızgın Adam: 12 Angry Men
184 izlenme
IMDb: 9.0
12 Kızgın Adam ( Twelve Angry Man ) 1 saat 35 dakika boyunca seyircileri jüri koltuğuna oturtarak adeta yargılama yapmasına imkan tanır. Babasını öldürdüğü iddia edilen Latin Amerika kökenli genç bir adam, 12 kişiden oluşan jüri ekibinin karşısına çıkar. Cinayetle suçlanan adamın yaptığı savunmanın son derece zayıf olması ve cinayet silahının konumu 1 kişi hariç tüm jüri üyelerin ‘’suçlu’’ kararını vermesine neden olur. Son jürinin de onay vermesi, idam kararı ile sonuçlanacaktır. Ancak Davis, diğerlerinin aksine sanığın suçsuz olabileceğini dile getirir. Filmin geri kalanı izleyiciler ile birlikte adım adım 12 jürinin kanıtları detaylı bir şekilde incelemesini konu alıyor. 1957’de beyaz perdede yayınlanan film dram kategorisinde. Sinema dünyasının kült filmlerinden olarak kabul edilen 12 Kızgın Adam’ın oyuncuları arasında Henry Fonda, Lee J. Cobb, Jack Klugman, E. G. Marshall, Ed Begley, Joseph Sweeney, Edward Binns, Jack Lemmon, Jack Warden ve Martin Balsam yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturuyor.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Son Yorumlar
boabab, 4 hafta önce
Fena değil. Hızlı ilerliyor. Bende yazılım geliştiricisi olarak bilmediğim bişey görebilirmiyim diye sabırla izledim. İdare eder bir film. Konu basit. Oyunculuklar iyi ve hızlı aktığından seyredilebiliyor. Sonuna kadar seyredemedim çünki bi kaç mantıksız işi üst üste görünce ilgim kayboldu. 58 de seyretmeyi bıraktım. Merak ettiğim bişey kalmamıştı. Sonu belli olmuştu. Kızda bana cazip gelmedi. Geriye ne seyredeyim?
Rosen, 2 ay önce
Çok teşekkür ederim , bu güzel filmi bizlere ulastırdığınız için
dsaw, 2 ay önce
farklı bir filmdi. biraz karmaşık duygular içerisindeyim
Mete Eroğlu, 3 ay önce
merhaba, sitedeki filmlerin İMbdpuanı olmaması nedeni ilke vakit kaybetmemek için siteyi terketmek zorunda kalacağım. umarım sorun düzeltilir.